پیگیری صدور دانشنامه در دانشگاههای مختلف


: 397

اگر فارغ التحصیل دانشگاه هستید یا قصد ادامه تحصیل یا اشتغال در خارج از ایران را دارید، حتما اسم دانشنامه را شنیده‌اید. دانشنامه معتبرترین مدرک تحصیلی قابل ترجمه و قابل ارائه است. بعد از پایان دوره تحصیل و یا برای ادامه تحصیل یا اشتغال در یک کشور خارجی، نیاز به ارائه مدرکی معتبر و قابل قبول به دانشگاه یا شرکت موردنظر خود را دارید.

اگر فارغ التحصیل دانشگاه هستید یا قصد ادامه تحصیل یا اشتغال در خارج از ایران را دارید، حتما اسم دانشنامه را شنیده‌اید. دانشنامه معتبرترین مدرک تحصیلی قابل ترجمه و قابل ارائه است. بعد از پایان دوره تحصیل و یا برای ادامه تحصیل یا اشتغال در یک کشور خارجی، نیاز به ارائه مدرکی معتبر و قابل قبول به دانشگاه یا شرکت موردنظر خود را دارید. به همین دلیل یکی از مهمترین کارهایی که باید بعد از فارغ التحصیلی و یا قبل از مهاجرت انجام دهید، پیگیری صدور دانشنامه و ترجمه آن است.

دانشجوی دانشگاه دولتی یا غیردولتی هستید؟

اگر در دانشگاه های غیردولتی (آزاد، علمی کاربردی یا غیرانتفائی و…) تحصیل کرده‌اید که بعد از تسویه حساب و گذراندن مراحل اداری  می‌توانید دانشنامه خود را دریافت کنید. اگر برای انجام این کار زمان ندارید یا در شهر دیگری غیر از شهر دانشگاهتان ساکن هستید می‌توانید برای انجام امور دانشجویی خود روی کمک حال حساب کنید و پیگیری امور آموزشی خود را به کمک کار بسپارید.

مدارک لازم برای پیگیری صدور دانشنامه در تمام دانشگاه‌های تقربیا یکسان است. تفاوت در مدارک لازم، در استفاده از امکانات آموزش رایگان(دانشجویان دانشگاههای دولتی) و یا پرداخت هزینه تحصیل، مثلا دانشجویان دوره شبانه است.

برای گرفتن دانشنامه باید مدارک زیر را آماده کنید:

  • تسویه حساب شما با دانشگاه باید به طور کامل انجام شده باشد و مدارک آن را باید به دانشگاه تحویل دهید.
  • اگر از وام‌ها و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی استفاده کرده‌اید باید باید نسبت به تسویه حساب کامل خود اقدام کنید.
  • اگر گواهی فراغت از تحصیل موقت برایتان صادر شده‌ است باید اصل آن را به هنگام پیگیری صدور دانشنامه و درخواست  اصل دانشنامه تحویل دهید. در صورتی که اصل گواهی موقت در اختیار سازمانیست که به آن تعهد کار دارید، مدرک را باید از سازمان دریافت و ارائه دهید.
  • تکمیل مدارک برای تایید تعهدِ انجام کار برای افرادی که از آموزش رایگان برخوردار بوده‌اند (دانشجویان دوره‌های روزانه). در مورد این موضوع در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد.
  • 4 قطعه عکس 3*4 جدید با زمینه سفید (رعایت حجاب اسلامی برای خانم‌ها الزامی است).
  • کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه
  • ارائه وکالت‌نامه محضری در صورتی که شخص دیگری برای پیگیری صدور دانشنامه اقدام نماید.

آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز، بلوار شهید رجایی، کوچه ۱۶، کوچه ۱۶/۲، پلاک ۹۱ - واحد 3

شماره تماس :  09173180902 و 07136325512

کد پستی: 7187915916

پست الکترونیک: info@komakkar.com 

نماد اعتماد الکترونیکی